Get your dropdown menu: profilki
Get your dropdown menu: profilki

niedziela, 18 sierpnia 2013

Historie z MSP: MovieStraPlanet


Witam ;)
Specjalnie dla was i dla samej siebie (ale ze mnie samoluuuub!) sięgnęłam do samych początków MovieStarPlanet. Wiecie, że musiałam chodzić po duńskich i francuskich blogach oraz stronach? Poniżej przedstawiam wam to, co udało mi się odkryć:

A więc sam początek...
Pewnego słonecznego dnia dorosły osobnik rasy ludzkiej postanowił założyć społeczność w której każdy będzie mógł się wykazać kreatywnością. Społeczność, w której wszyscy bedą mieli równe szanse i będą się razem świetnie bawić (ale mu się udało, nie?). Społeczność, dzięki której dzieci będą mogły się uczyć angielskiego bawiąc się (a potem zrobili polskie konkursy i czar prysł). Dnia 19 lutego 2008r. Claus Jensen założył MovieStarPlanet. Właściwie to tylko zarezerwował domenę i zaczął pracę nad tym projektem. Zebrał grupę super-programistów (i innych pracowników) i zaczął tworzyć MSP od podstaw. Klocek po klocku powstawała niezwykła witryna. Claus nie wiedział wtedy, że MovieStarPlanet zyska taką popularność.Na początku 2009 roku wystartował projekt "MovieStarPlanet Beta". Pierwszymi, którzy zagrali w MSP byli wybrani testerzy z Danii. Właśnie dlatego, że Dania pierwsza zagrała w MSP, zawsze pierwsza otrzymuje zmiany.
 
Polskie MSP powstało dopiero w... 2011 roku! Sama założyłam konto 5 lutego 2011 (byłoby szybciej, ale wtedy zapomniałam jak nazywa się ta gra - widziałam reklamę w TV). Gdy zakładałam konto na pewno na pierwszej stronie rankingu plasowały się uluniunia oraz Paola. Z tego co pamiętam to miały 15-17 lvl (a uluniunia założyła konto ok. 27 stycznia! Teraz byłoby to uznane za
hakerstwo, ale wtedy naprawdę dużo osób oglądało filmy).

To, co się działo pomiędzy 2011, a 2013 możecie poczytać w innych częściach Historii z MSP.
Na koniec przygotowałam dla was małą galerię.Tak się kiedyś wyszukiwało znajomych - przynajmniej nie logowało tak jak teraz.


Tak wyglądało stare forum.


Kiedyś zamiast filmiku, który teraz jest po stworzeniu postaci, nasza postać wychodziła na środek - przywitała się i dała prezenty.


Oto stara gra w Casting. Kiedyś to była jedyna gra na MSP. Więc kiedy ją usunęli (potem ponownie dodali z nowymi grami) to wiele osób było, dosłownie, wściekłych.


1 komentarz: